Alpine Racer

Alpine Racer

Napsal Cwapik dne 28. Feb, 2009 v kategorii Hry, Sportnovní hry, Závodní hry

alpineracer4

Alpine Racer - z nenápadného názvu vyskočilo překvapení. Konečně jsem se dočkal adrenalinové hry s tématem snowboardu/lyží, které se inspirovalo duchem  legendárních SSX. Jak to dopadlo?

Společnost NAMCO udělala výtečný počin, které má své mouchy ale je zatím ojedinělý a proto mu tyto mušky rádi odpustíme. Tím my myslím pařany podobných her. SSX a podobné hry jsou totiž ty jediné, které hraju na jiných konzolích(PSP, PS2, PC, Wii)

alpineracer1

Hra nabízí story mode a pak time attack, tudíž koncepce jak u jiných konzolových her. Oponenti těchto her namítnou, zase arkáda ale co by jste více chteli? Léty osvědčený model je proste nevyhnutelný. S ovládáním se NAMCO popraco vcelku statečně ale nemění to nic že je to +- nejslabší část hry, přesnějí, pomnocí akcelerometru je to přímo báječné ale co se týče ovládání prsty, to je celkem průser. Druhou slabší částí jsou skokové triky. Ano, na těch se moc nevyblbli, i přes to že je po letech jasné že to je to co asi nejvíce táhne. Pouhé ježdějí nedělá hru hrou.

alpineracer2

Ovládání je tu umožněno buď pomocí akcelerometru, což je pravděpodobně ta lepší možnost, nebo prsty(Touch vs Tilt).  Rozhodně používejte ovládání pomocí akcelerometru,  to druhé je nepoužitelné. To je cca vše ke směrovému ovládání, ale co triky? na to je v pravé spodní části kosočtverec. Pravděpodobně toho s trikama moc neuděláte ale zkoušejte co se dá. Flipy nebo točky. nic více jsem během hraní neudělal. Zatím jsou to většinou pády ale chce to trochu cviku.

alpineracer5

Hra umožňuje hru s postavou na snowboardu nebo na lyžích.  grafické znázornění postav ukazuje že autoři jsou z Asie :)  Grafické prostředí tratí je povedené. Opět se neubráním srovnání s SSX, není to sice tak dobré, ale je to na iphona opravdu provedené.

alpineracer3

Závěrem řeknu že jsem celkem nadšený. tento ojedinělý počin je spása na díru co mezi hrami chyběla. Z mé strany je to jasných 80%

Cena: 4,99 eura

iTunes link

Share/Save/Bookmark

Hodnotit :
hlasujtehlasujte (skóre hodnocení -1 , 1 hlasy)
Loading ... Loading ...

Tags:

Komentuj(te)

(antispam)