EA Pandemonium pro iPhone

EA Pandemonium pro iPhone

Napsal Cwapik dne 30. Apr, 2009 v kategorii Akční hry, Hry, Zábavné hry

pandemonium1

Tak trochu nemohu uvěřit svým, vlastním očím. PANDEMONIUM, mnou kdysi velice oblíbená ale i proklínaná hra pro Playstation. EA koupilo práva na tuto hru a přináší jí pro iPhone. Pro neznalé moc smysl mé první věty nedají ale pro lidi kteří v době kdy byl Playstation 1 novinka něco hráli tak to byl Tomb Rider, Crash Bandicoot pak pár dalších a v tu dobu trochu nenápadná lehce halucinogení hra Pandemonium. Myslám že to bylo někdy v roce 1996 nebo 97 kdy mě tahle hra celkem brala.  Teď už je tento typ her provařený ale v tu dobu to bylo opravdu něco. Hodně inovací, barev a prostorových animací, to se na tu dobu moc nenosilo. DOkonce se tenkrát tenkrat tomuto prostorovému hraní říkalo 2,5D (tj předchůdce 3D her)

pandemonium_screen

Nicméně nyní je rok 2009 a Electronic Arts přináší iPhone verzi. Popravdě pro mě hra neztratila nic ze svého kouzla.  Hopsáte, střílíte, kouzlíte a sem tam i hledáte.

pandemonium2

Ve hře budete ovládat mladou kouzelnickou učnici Nikki, které bude nápomocen dvorní šašek Fargus se svou loutkou Sidem. Úvod hry vás zavede do příběhu na který navazuje vaše hraní v 18ti světech kde každý svět má několik úrovní, na množství se opravdu nešetřílo. Při hře sbíráte zbraně, zkušenosti, “léky” a skáčete, dupete,střílíte a dokonce by se mělo dostat i na závody. Nabídka hry je opravdu pestrá, ale to již od začátku avizuji, tak tomu hbylo v případě Pandemonia vždycky.

pandemonium3

Osobně jsem rád že mě takto překvapili, trocha nostalgie nikdy neuškodí a když jsem říkal že tento typ je provařený tak jsem myslel pro Playstation. Pro iPhone je to přesně to pravé. I když hra nebyla vyvynuta přímo pro iPhonne ale jen naportována aby na iPhone běžela, tak je prostě svělá. Jediné co vždy tato hra měla k nadávání byla obtížnost. Prvních pár levelů dá podle mě každý na pohodu ale co dále? Je jasné že dotekový screen HW tlačítka nenahradí a už s HW tlačítkama to bylo občas pekelně težké. Zatím jsem však spokojen a co bude dále? Uvidíme.

pandemonium4

cena : 4,99 dolaru

zatím není dostupné pro čr(v US storu je)

Share/Save/Bookmark

Hodnotit :
hlasujtehlasujte (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Komentuj(te)

(antispam)