Return to the mysterious island

Return to the mysterious island

Napsal Cwapik dne 06. Jun, 2009 v kategorii Hry, Zábavné hry

rttmi1

Dělat cokoliv na motivy knih Julese Vernea (čti žila verna)  je velice ošemetná věc. Tento legendární spisovatel předběhl svou dobu v mnohém.  Vývojáři z chillingo.com však mají v tomto směru pro strach uděláno. Udělat takovouto adventuru není jen tak. Naštěstí se trapas nekonná a Return to the mysterious island je hrou na kterou chillingo může být pyšné.

rttmi2

O co ve hře jde? Hlavní postavou je Mina, která ztroskotá na ostrově kdesi v jižním pacifiku. Kniha, kterou je hra inspirována se jmenuje  The Mysterius island (Tajuplný ostrov) a je tedy možné usoudit že na ostrově bude něco zvláštního.  Zpočátku se učíte pohybovat  ve hře, sbírat věci  a prozkoumáváte kde vůbec jste. Pokud se do hraní pustíte bez jakékoliv nápovědy, budete místy tápad, takže si nápovědy pořádně pročtěte a shlédněte. Sbírané věci častokráte samy o sobě nejde využít a je potřeba jejich význak skombinovat. Naleznete kraba, kterého však bez ohně neuvaříte a nesníte. Celkově je strava vetšinou ve stavu kdy je jí potřeba upravit. Základ všeho je oheň a ten můžete rozdělat kombinací ne dvou ale více nalezených prvků.

rttmi3

Když jsme u jídla, to je prostě třeba. Některé věci jsou fyzicky náročné a bez plného žaludku vám hra neumožní pokračovat. Když se chvíli pohybujete po ostrově, zahlédnete jinou osobu, která velice rychle zmizí. Kdo to všask byl? Nejste tu sami? Jste opravdu na bohem zapomenutém míste? To vše je potřeba objevit. K tomu aby jste ve hře zaznamenali pokrok, bude zapotřebí zapojit i mozek.

rttmi4

Grafické zpracování a celkové grafické pojetí hry nemohlo snad dopadnout lépe, poutavé pohledy propracované do posledního puntíku… věřím že další neméně kvalitní adventury budou následovat. Když k tomu přidámě i zajímavý hudební podkres, mame zde zajímavou hru, kterou by nikdo z vás neměl přejít bez povšimnutí.

by touchgames.cz

Share/Save/Bookmark

Hodnotit :
hlasujtehlasujte (skóre hodnocení +1 , 1 hlasy)
Loading ... Loading ...

Komentuj(te)

(antispam)