Rolando 2: Majestic Shores recenze

Rolando 2: Majestic Shores recenze

Napsal Cwapik dne 06. Jul, 2009 v kategorii Akční hry, Hry, Zábavné hry

rolando2-2

Ani nevím jak tuto recenzi začít? Rovnou chválozpěvy? Vynášením do nebes? No je tu pokračování hry Rolando s názvem Rolando 2: Majestic Shores a je ještě lepší než veleúspěšný první díl . Statisíce lidí očekávalo ohlášené vydání hry 1.7.2009 a většina z nich trčela do noci na fórech a čekali. Hra ale spatřila appstore až v 2.7.2009 a hned se stala nejstahovanější současnou hrou.

rolando2-4

Ještě než se do hry, nebo recenze ode mě pustíte, navštivte ofiko stránky hry ( odkaz zde ) Takhle by měli vypadat stránky, takhle se to prostě dělá. Ale už ke hře. Ko hrál prvního Rolanda, může již z částui tušit co ho čeká. Ovládání postaviček, které oslovilo nejen mě je sice stejné, ale využitelnost, kombinace a úkoly jsou lepší, promyšlenější a více hratelnější. Hravost, kterou hra nabízí je pohlcující, úžasná atd atd, samé superlativa.

Hned po zpuštění hry nás čeká obnova menu, přesněji pohyb po mapě misí/úkolů či jak to nazvat. Tentokráte to není ona úžasná 2,5D mapa jak v jedničče ale mnou trochu blbě nazvaná 2,75(rozumněj svě a třičtvrtě) D prostředí. Vím, zní to divně ale nemohu to nazvat 3D. Je to ale záměrný tah autorů, je to skvěle vytvořené prostředí pro pohyb mezi levlíky. :)

rolando2-3

No menu je prostě báječné. Hra samotná svou koncepcí zůstala stejná. Ovládání kombinací doteků +  akcelerometru, místy je potřeba iPhonem točit dokola(ještě že jsme to nehrál někde v autobuse/tramvaji…to by asi lidi koukali). Postavičkami(kuličkami) plníte úkoly a i člověk s nulovou znalostí angličtiny to pochopí. Je úžasné jak autoři umí udělat hru co zaujme tak široké spektrum hráčů. řekl bych od 3 let do…hodně :)myslím že nejedna babička to taky zkusí :)

rolando2-1

Co musím vyzdvihnout úplně nejvíce je hudba. Soundtrack a různé zvuky mě osobně dostávají. Tato hra je podle mého názoru nejlépe ozvučenou hrou pro iphone, a ti které by případně nebavila ten “sound” také osloví.

caves-full-01

Na internetu se množí diskuze, že se hra místy seká. Na mém 3G jsme to sice nepozoroval ale na youtube jsem viděl doslova příšerné sekání a hratelnost byla v háji. Netuším kde byl problém, zda ve verzi firmware ale pokud budete mít fw 3,0 tak by neměl být problém. Na FW 2.2.1 by hra také měla  do budoucna běžet ale nejsem si jistý(EDIT: tak NGMOCO zvazuje podporu 2.2.1 kvůli majitelům iPod Touch, více behem několika dní) Po této stránce si nejsem moc jist, mě beží hra plynule. Na 3G S je hra údajně ještě lepší než na 3G, co je na tom pravdy se dozvíme až to někdo srovná, první zprávy však říkají že rozdíl je znát celkem znatelně.

island

Rolando 2 je minimálně stejně dobrý jako jednička, podle mě je prostě lepší a jeho koupí neprohloupíte. Tato aplikace se řadí mezi MUST HAVE APP , čili to nejlepší pro iphone a je na předních místech. Cena $9,99

iTunes link

Share/Save/Bookmark

Hodnotit :
hlasujtehlasujte (skóre hodnocení +1 , 1 hlasy)
Loading ... Loading ...

Tags: ,

Komentuj(te)

(antispam)