METAL GEAR SOLID TOUCH - recenze

METAL GEAR SOLID TOUCH - recenze

Napsal Cwapik dne 23. Mar, 2009 v kategorii Akční hry, Hry

mgst2

Jak dopadl tento očekávaný titul? Průšvih nebo pecka?  Popravdě řečeno, těžko soudit, z toho co slibovali jsem nenašel téměř nic, za to jsem našel různé novinky ve využití ovládání, které jinde chybí, ale celkový dojem ze hry?… no uvidíme jsem z toho spíš zmatený. Proč to?…čtěte dále

mgst1

Při spuštění hry na vás vybafne tohle, už teď jsme si řikal proboha co to je? No ihned jsem přestal očekávat něco co mě hodně překvapí a bohužel jsme se nesekl. Hra mě zmátla a  rozladila  a  i když má chytlavou  hratelnost prostě to nebylo to pravé.  Hratelnost je to jediné co za něco stojí, myslím tím styl ovládání a využití multitouche. V této hře nečekejte žádnou akci, pohyb či něco co by vás déle u hry udrželo a neustále vás překvapovalo, čekejte trochu bezduché střílení na statické postavičky(alespoň prvních pár levelů) a pak na rádoby se pohybující vrtulníky roboty  a podobně.

mgst3

Takové zneuctění legendárního herního jména si to prostě nezasloužilo. Dát naprosto tupý nápad hry pod  název METAL GEAR SOLID  to mohl udělat jen …blb. Alespoň že se zasnažili na ovládání. Když už tu máte jen tupou ťukačku, tak aspoň tohle trochu ozváštnili. A jak? styl zoomování, a standardního zaměřování je trochu jiný než u ostatních her. Není to tak že kam ťuknete prste tak tam míříte, ale je dáno zaměřovací kolečko a vy určujete kterým směrem se bude posunovat, v případě sniperky je to muška v dalekohledu(nebo jak se jmenuje to kukátko) :)

mgst4

Každý cíl když se objeví tak okolo něk v kroužku vidíte odpočítávání času do jeho aktivity, tj do chvíle než po vás začne střílet. do té doby je to jen postavička, která vás neohrozí. Tohle mě fakt hlava nebrala. Bohužel zas musím uznat že pokud by tomu tak nebylo, byla by postava vašeho vojáka okamžitě na kaši.

ps3-msg4-21

Rozeznat to kterého protivníka máte sejmout normálně a kterého musíte zaměřit sniperkou je také odfláknuto. je to prostě jen tím jak “daleko” od vás postava je. Jelikož to není žádné 3Déčko, tak  to je proste od určitého místa. Sniperku vyvoláte tak že  dvěma prsty “zoomnete” jak ve fotce a následuje normalní zaměřování.

Na co bych málem zapomněl….hra má alespoň výborné ozvučení, které to trochu zachraňuje a navozuje cosi jako atmosféru. Nenechte seč ale mnou odradit od toho to zkusit.  Ve svém tukacím okolí je tato hra celkem povedená, jen je to pro mě zklamání v podobě slavného jména.

odkaz zatím dát nemohu, je dostupná pouze v US verzi AppStore

Share/Save/Bookmark

Hodnotit :
hlasujtehlasujte (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Komentuj(te)

(antispam)